Bize Ulaşın 0232 462 63 63 / 0507 335 55 87

Sürücü Kursları

sürücü kursları

YÜKSELİŞ SÜRÜCÜ KURSLARI

Sürücü kurslarının özelleştirilmesiyle birlikte 1988 yılında Özel Mersinli Sürücü Kursumuz hizmete açılmıştır. Hizmetlerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek amacıyla 1993’te Bornova Merkez’de Özel Bornova Sürücü Kursumuz; 1999 yılında ise Yeşilova semtinde Özel Yeşilova Sürücü Kursumuz faaliyete geçirilmiştir. Sürücü kurslarımızda her türde ehliyet sınıfı mevcut olup güçlü eğitim kadromuz ve modern araçlarımızla dünden bugüne sürücü adaylarımıza hizmet vermekteyiz.

Sürücü adaylarımıza, yürürlükte olan mevzuatlara göre; A, A1, A2, A2-Engelli, B-Engelli, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, DE, D, M, F ve G ehliyet belgeleri sunmaktayız.

Sürücü adaylarının derslere katılması ve iki aşamalı sınavdan geçmeleri gerekmektedir. Bu sınavların ilki teorik sınav (test sınavı), ikincisi ise uygulamalı olan direksiyon sınavıdır. Sürücü adayı teorik sınavdan başarılı olduğu takdirde, uygulamalı sınava tabi tutulmaktadır. Herhangi bir sürücü belgesine sahip olan adaylar, başka bir sınıf ehliyeti alırken sadece direksiyon sınavına tabi tutulurlar. Teorik sınava girmelerine gerek yoktur.

EHLİYET ALMANIN HIZLI YOLU: E-SINAV SİSTEMİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan E-SINAV sürücü adaylarına zaman kaybettirmeden hızlı bir şekilde ehliyet sahibi olmanın yolunu açmıştır. E- Sınav basılı evrak kullanmaksızın, sınav aşamasının elektronik ortamda, bilgisayar aracılığı ile yapıldığı sınavdır. Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu Müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimini tamamlayan tüm kursiyerler ve halen teorik sınavda sorumluluğu devam eden kursiyerler E-Sınav başvurusu yapabilmektedir. E-Sınav her ay uygulanmaktadır ve sınav süresi 45 dakikadır. Sınavda başarısız olan sürücü adayları, tekrar sınava girebilmek için en erken 15 gün sonra randevu alabilirler. Kursiyer sınavda başarılı olduğu takdirde, direksiyon sınavına hak kazanmış olur. Sınavda başarısız olan aday, en son katıldığı sınavdan sonra 1 ay içinde E-Sınav’a girmezse 1 hakkı yanmış olur.

Ehliyet Başvurusu için Gerekli Evraklar:

  • Nüfus cüzdanı aslı
  • 2 adet vesikalık ve 2 adet biometrik fotoğraf
  • Öğrenim belgesi
  • İkametgah
  • Sağlık Raporu
  • Mevcut ehliyetin fotokopisi (Fark ehliyeti almak isteyen adaylar)

Bornova Sürücü Kursu

Mersinli Sürücü Kursu

Yeşilova Sürücü Kursu